O mnie

Jestem psychoterapeutką Gestalt

Nazywam się Agnieszka Maj

Jestem psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenia w Instytucie Gestalt w Krakowie, który posiada akredytacje Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt (EAGT) i jego program jest zgodny z wymogami Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (EAP).

Swoją prace poddaje regularnej superwizji, Umiejętności psychoterapeuty doskonale na licznych szkoleniach prowadzonych przez polskich i zagranicznych trenerów i terapeutów.

Od wielu lat fascynuje mnie człowiek, dlatego też do każdego spotkania podchodzę indywidualnie i holistycznie. Człowiek jest całością, ale doświadcza siebie tak, jakby się składał z części.
W trakcie  terapii integruje doświadczenie klienta w całość poprzez odnalezienie tych części  które zostały rozbite i ponowne ich integrowanie w jedną, prawidłową funkcjonującą całość.

Terapia jest dla mnie drogą, która służy odkrywaniu i przyglądaniu się potrzebom, pragnieniom, trudnościom jakie doświadczamy. 
Ta droga nie zawsze jest prosta, gdyż często dotyka takich aspektów życia, które są trudne i których nie chcemy widzieć.  Jednak zatrzymanie się i przyjrzenie się tym aspektom pozwala na poszerzenie świadomości i uświadomieniu sobie jak sięgamy po swoje potrzeby, jakie są nasze zasoby i ograniczenia w kontakcie z drugim człowiekiem i ze sobą. Terapia Gestalt koncentruje się na zasobach, zakłada, że człowiek wszystko czego potrzebuje ma w sobie. To co w  życiu doświadczamy może spowodować, że tracimy dostęp do naszych zasobów i ich nie widzimy. Dzięki pracy z terapeutą klient może poszerzyć swoją świadomość i odkryć zasoby, które ma w sobie.

Ważną częścią terapii jest relacja z terapeutą i doświadczenie w „Tu i Teraz” w relacji JA i TY tego co doświadcza klient.  Terapia Gestalt oparta jest na relacji bliskości, pozwala odkryć klientowi KIM JEST, a nie KIM myśli że JEST. Zgodnie z jedną teorii Gestalt „Zmiana zachodzi, kiedy osoba staje się tym kim jest,  a nie kiedy próbuje stać się tym kim nie jest”.

Zapraszam Cię do siebie, jeśli…

– doświadczasz trudności w codziennym życiu;

– nie wiesz co się z Tobą dzieje, brakuje Ci siły i chęci do życia. Odczuwasz lęk, apatię;

– doświadczasz problemów  w relacjach. Masz trudności w komunikowaniu się
z rodziną, dziećmi, bliższymi i dalszymi znajomymi;

– doświadczasz trudności w relacjach w pracy, doświadczasz wypalenia zawodowego, widzisz że praca w której jesteś nie przynosi Ci satysfakcji i nie wiesz jak to zmienić;

– masz problem ze zdrowiem, choroba zatrzymała Cię w życiu. Doświadczasz odrzucenia, masz trudności z powrotem do życia zawodowego i powrotu do codzienności;

– doświadczasz żałoby, straty;

– masz problemy ze snem;

– odczuwasz dolegliwości somatyczne.

Prywatnie kocham życie. Jestem matką dwójki dzieci – córki i syna oraz żoną. Uwielbiam taniec oraz jogę.  Kiedy tańczę, czuję wolność, która jest niezwykle ważną wartością w moim życiu.
Od ponad dwudziestu lat jestem związana z biznesem oraz pracą w korporacjach.

Ostatnie wpisy z bloga